Rybářské potřeby mmfish.cz...
Většina zboží skladem...
...vše pro úspěšnou rybařinu!!!
Zahajte novou sezonu úspěšně...

Krmítková směs na kapry

Krmítková směs na kapry

Každý, kdo občas chodí k vodě jenom na několik hodin, potřebuje většinou nějakou krmítkovou směs. Nejjednodušší je použít některou kupovanou směs, která je už namíchaná přímo od výrobce. Já si však krmítkovou směs míchám sám doma. Tento způsob přípravy jsem objevil už před několika lety a až do nynějška to bylo takové moje „tajemství“. Protože jsem to už nevydržel, rozhodl jsem se, že se s vámi o tuto přípravu podělím. Osobně neznám žádnou lepší krmítkovou směs na kapry.


Krmítkovou směs totiž vyrábím ze speciálních krmných granulí, které jsou určeny ke krmení kaprů (např. v chovných rybnících). Tyto granule už obsahují všechny důležité látky, které jsou pro kapra důležité a zároveň také přitažlivé. Granule, které používám já nesou název Doplňková krmná směs pro kapra G (označením KP 1 obohacená 33/5). Asi vás bude zajímat, kde se dají takové granule sehnat. Je třeba zeptat se někde v prodejně krmiv. V mém okolí se granule dají koupit na adrese: VKS Pohledští Dvořáci a.s., Hamry 1584, 580 01 Havlíčkův Brod. Rozhodně nechci dělat reklamu, jenom píšu, kde to kupuji já. Většinou si kupuji velký pytel (tuším 50kg), který mi vystačí zhruba na 1 sezónu. Výhodou je, že jsou tyto granule celkem levné, jeden kilogram vyjde zhruba na 8Kč (samozřejmě asi ne všude, tohle nevím), což rozhodně není moc, když to porovnáte s komerčními produkty.

SLOŽENÍ GRANULÍ

Není to zase tak důležité, ale uvedu to pro úplnou přesnost také, pokud chcete, nemusíte toto číst a klidně to vynechejte. Takže tedy: Sojový, loupaný extrahovaný šrot toastovaný, řepkové výlisky, pšeničná krmná mouka, sojové boby toastované, kvasnice, uhličitan vápenatý, pojiva, technicky čistý DL-methionin, chlorid sodný, bolifor MCP, L-lysin, technicky čistý monohydrochlorid, zchutňovala, butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethoxychin, vitamíny A, D3, E, síran měďnatý pentahydrát.

PŘÍPRAVA KRMÍTKOVÉ SMĚSI

Granule nejprve nasypeme do nějakého kbelíku v požadovaném množství.

postup přípravy
postup přípravy

můžete přidat i řepkové semínko, ale nemusíte…

Poté celý obsah zalijeme vařící vodou z varné konvice (asi tak do úrovně nasypaných granulí).

postup přípravy

Počkáme zhruba 10 minut a granule krásně změknou. Poté hněteme do požadované konzistence. Pokud bude směs moc mokrá, můžeme přidat například kukuřičný šrot nebo strouhanku. Osobně už žádnou suchou směs nepřidávám, protože jsem se naučil dávat potřebné množství vařící vody, aby to bylo akorát. Směs vždy krásně lepí a po vhození do vody se i dobře rozpadá.

postup přípravy

hotová krmítková směs

Směs můžeme samozřejmě obohatit nějakou esencí, ale voní dostatečně dobře. Já do ní přidávám většinou ještě spařené řepkové semínko, které jsem si oblíbil (výborně voní a je přitažlivé pro kapry). Upravovat už však může každý podle sebe…

postup přípravy

pro kapry bývá taková směs neodolatelná…

Tak a je to venku :-). Moje nejoblíbenější krmítková směs je prozrazena. Je možné, že už tuto směs znáte, ale pokud ne, tak vám ji určitě doporučuji vyzkoušet. Věřte, že nebudete litovat, pro kapry bývá totiž neodolatelná. A ještě jeden tip. Jedu-li na delší výpravu a krmím-li třeba u bójky, tak krmím jenom samotnými granulemi. Po nějaké době se rozpustí a mají podobný efekt jako pelety. Granule jsou navíc poměrně malé, takže udrží ryby déle na krmném místě, což je výhodou.

PS: Toto jsem zkoušel i s granulemi, které se používají ke krmení kachen (kaZpět na rady a tipy...