Rybářské potřeby mmfish.cz...
Většina zboží skladem...
...vše pro úspěšnou rybařinu!!!
Zahajte novou sezonu úspěšně...

Bivak Professional

Bivak Professional

Po posledním testu Brolly New Dynasty, jsem při novém testování věděl, do čeho jdu. U vody jsem rozbalil nový bivak od Mivardi jménem Professional. Brolíčko nemělo chybu a tak jsem předpokládal, že zpracování a funkčnost bivaku se ponese ve stejném duchu.


Bivak Professional je klasickým bivakem střední velikosti. Vnitřek je však nebývale prostorný především díky velice strmým stěnám a dalším plus je, že boční stěny jsou prakticky v jedné linii. Dvě lehátka tak k nim sednou jako ulitá. Jinak je bivak vybaven stejnými šikovnými prvky, jako ostatní bivaky téže značky - držáky prutů, osvětlená táhla zipů, závěsná očka po celé kopuli, ventilační klapka nad vchodem, rozměrná přední a zadní okna. Především závěsná očky mi udělala radost a věšel jsem na ně doopravdy, co šlo. Pojďme se mrknout na to, jak probíhala stavba.

 

2-29.jpg
3-29.jpg
4-25.jpg

 

 

 

 

 

 

12-15.jpg
10-19.jpg
11-5.jpg

 

Stavba

Mám

 

 

 

 

Máte před sebou zabalený bivak a k němu ještě zimní přehoz. Transportní délka bivaku uloženého v přepravním vaku, je 160x20x20cm, což jsou hodně pěkná čísla. Odpovídá tomu i váha – 13,4 kg. Taška na přehoz se velikostí podobá pouze malému stanu. To je jedna z nejdůležitějších věcí. Každý přece chce, aby to bylo skladné a pokud možno i co nejlehčí. Po vybalení toho příliš nenapočítáte – plášť se žebry, kolíky, 3x rozpěrná tyč, výztuž předního kšiltu a gumová podlážka, kterou každý nevyužije. Vsadím do sebe dvě silná 19mm žebra, tak aby dostala správný tvar. Každé žebro, je rozděleno na 3 části. Aby držel celý bivak tak jak má a měl přitom patřičný tvar, je nutné před samotnou stavbou spojit dva kotvící body (zde se sbíhají žebra) pomocí popruhu, který je vybaven karabinou. Při první stavbě jsem popruh nevyužil a věřte mi, že bivak měl prapodivný tvar. Kotvící body přikolíkujete a můžete začít s konstrukcí. Na první žebro a umístíte výztuž předního kšiltu a zajistíte malou rozpěrnou tyčí. Následuje dlouhá, prostřední tyč. Posunete se dál a umístíte poslední, zadní rozpěrnou tyč, kterou zabodnete do připraveného hliníkového kroužku, jenž je usazen v popruhu pro kolík. Celý bivak připevníte k podkladu kolíky a máte hotovo. Je to rychlé a jednoduché.

 

5-26.jpg

 

Jaký tedy je bivak Professional?

Materiál je totožný, jako u posledně testovaného brolly – M-TEC 410. Vydržel opravdu hodně a i přes přehnané nápady nikde neprotekl, ani se nepoškodil. Jistě bude zajímavé sledovat, jak se něm začne projevovat zub času. Konstrukce je pevná a nevěřím, že by jí mohli jakékoliv povětrnostní vlivy ohrozit. Vevnitř působí bivvy prostorným, ale útulným dojmem. Především v létě oceníte prostorná okna. Všechna jsou osazena moskytiérou a středový panel je doplněn čirou slídou. Panely na oknech jsou upnuty pomocí suchého zipu.

 

13-16.jpg
14-14.jpg
9-19.jpg

 

 

 

 

 

Přehoz

Přehoz využijete především v zimě, kdy jeden plášť není zrovna příjemný. Zaručuje nejen tepelný komfort, ale hlavně zamezuje nepříjemnému rosení z vnitřní strany. Je vyrobený z totožného materiálu jako bivak. Okna kopírují přesně okna bivaku, jen přední panel je kompletně vybaven nejen moskytiérou, ale i čirou slídou. Zadní okno má jen moskytiéru, zato je vybaveno extra širokém suchým zipem o šíři 50mm(jinak 25mm). Co jistě oceníte, je prostor který vznikne v přední části mezi bivakem a přehozem. Vejdou se sem gumáky, boty, kbelíky, brodící kalhoty, prostě vše, co zrovna nemusíte mít uvnitř. Na přehozu nalezne i pásky na pruty a táhla na zipy s adaptérem pro chemické světlo.

 

16-13.jpg
16a.jpg
8-18.jpg

 

Závěr

 

 

Radek Holub

 

1-4.jpg


Zpět na recenze...