Rybářské potřeby mmfish.cz...
Většina zboží skladem...
...vše pro úspěšnou rybařinu!!!
Zahajte novou sezonu úspěšně...

Návazcové materiály od firmy FIN

Návazcové materiály od firmy FIN

Pojďme se podívat na návazcové materiály slovenské firmy MOSS.SK, která je výhradním distributorem slovenské značky FIN. Ta je členem EFTTA CHARTER LINE. Nevíte, o co se jedná? Podpisem charty se FIN zavazuje udávat přesné průměry a nosnosti u všech nabízených produktů. Tím pádem jsou veškeré udávané parametry přísně zkoušené v laboratořích, aby nedocházelo ke klamání zákazníka nepravdivými údaji. FIN podepsala chartu jako čtyřicátá značka z celého světa (první z okolních států).


 

Dostali jsme možnost v redakci otestovat návazcové materiály pro lov kaprů, které se prodávají právě pod touto značkou. Jak šňůrky vypadají a jaký na nás zanechaly dojem, to se dozvíte v následujícím článku, který věnujeme podrobnému rozboru těchto materiálů.

Námi testované materiály od firmy FIN

Námi testované materiály od firmy FIN

DIRECT CARP HOOK LINE 6K

Jako první jsme vyzkoušeli šňůrku s označením 6K. Jedná se o potápivou šňůrku, která je hustě pletená z 6 mikrovláken, což by mělo zajišťovat její vysokou spolehlivost. Povrch této šňůrky není nijak dodatečně upravovaný, zvýšená tuhost je pouze díky hustému pletení. 6K je určena především pro výrobu návazců, které budou použity pro lov s potápivými nástrahami. Tmavě zelená kamufláž velice dobře splývá se dnem, což umožňuje nenápadnou prezentaci nástrahy.

DIRECT CARP HOOK LINE 6K

DIRECT CARP HOOK LINE 6K

Hotový návazec ze šňůrky 6K

Hotový návazec ze šňůrky 6K

Pro ukázku jsme z této 15 lbs šňůrky vytvořili jednoduchý návazec pro lov s potápivými nástrahami.

DIRECT CARP HOOK LINE 4K

Už z názvu asi správně tušíte, že označení 4K má z toho důvodu, že je upletena ze 4 mikrovláken. Díky tomu je tato šňůrka mnohem poddajnější než 6K a hodí se spíše k lovu s plovoucími nástrahami. Na omak je velmi jemná a její povrch není nijak upravovaný. 4K má hnědou kamufláž.

DIRECT CARP HOOK LINE 4K

DIRECT CARP HOOK LINE 4K

5

4K se hodí pro lov s plovoucími nástrahami

Z tohoto materiálu jsme navázali standardní návazec pro lov s pop up boilies. Na šňůrku jsme ještě umístili cca 4 cm od háčku olověný broček, díky kterému se bude nástraha nadnášet jen malý kousek nade dnem. Tento způsob prezentace se nám osvědčil a přinesl už mnoho úlovků. Pro návazec jsme použili 25 lbs variantu, která vydrží poměrně hodně a je možné ji použít i v náročnějších podmínkách.

DIRECT CARP SKIN LINE

Skin Line je potápivá šňůrka potažená oděruvzdorným potahem. Ve své podstatě je to výše zmiňovaná šňůrka 4K, která je obohacena o vrstvu z PVC. Při aplikaci tedy jednoduše stačí stáhnout dle potřeby potah a získáte na jedné straně kamuflážovanou jemnou pletenku, na té druhé zůstane hnědá oděruvzdorná šňůra. Díky svému designu se tak velmi dobře přizpůsobí dnu a krásně se zamaskuje mezi kořeny a ostatní předměty, které se nacházejí na dně jezera nebo řeky. Skin Line oceníte hlavně tehdy, když potřebujete oděruvzdorný návazec. Další výhodou je to, že PVC potah také snižuje riziko zamotání návazce během nahazování.

DIRECT CARP SKIN LINE

DIRECT CARP SKIN LINE

Návazec ze šňůrky Skin Line

Návazec ze šňůrky Skin Line

ŠŇŮRKA DIRECT CARP BAIT FLOSS – bílá

Jedná se o návazcový materiál z Dyneema vlákna. Je plovoucí a dá se říci, že je téměř neviditelný ve vodě. Použití je tedy jasné, chcete-li vytvořit opravdu nenápadný návazec pro lov s plovoucím boilies, určitě bude výborným pomocníkem.

Bait Floss

Bait Floss

Kombinovaný návazec

Kombinovaný návazec ze šňůrek 6k a Bait Floss – osvědčená kombinace

Návazcovou šňůrku Bait Floss můžete použít i samostatně, nicméně výborně se hodí pro tvorbu kombinovaných návazců, a to zejména ke koncové části, která má být co nejvíce nenápadná. Jak můžete vidět na fotografii, my jsme jí v redakci použili v kombinaci se šňůrkou 6K. Na zhotovený uzel jsme opět přidali olověný broček, který bude držet šňůrku 6K při dně, zatímco bílá část bude ve vodním sloupci nadnášena plovoucí nástrahou. Ideální a nenápadná kombinace!

DIRECT CARP SHOCK LEADER

Shock Leader je pletená šňůra, vyrobená z kombinace PE vlákna a aramidového mikrovlákna (z něj se vyrábí např. neprůstřelné vesty). Základní vlastností tohoto materiálu je totální odolnost vůči oděru. Z tohoto důvodu se ideálně hodí pro použití na šokovou šňůru. Neocenitelná je při lovu v místech, kde je hojný výskyt mušlí, trav a ostrých kamenů. 35 lbs pevnost je dostatečná i v těch nejnáročnějších podmínkách.

DIRECT CARP SHOCK LEADER

DIRECT CARP SHOCK LEADER

vysoká oděruvzdornost na prvním místě

Vysoká oděruvzdornost na prvním místě

Hnědá barva dobře splývá se dnem, což umožňuje nenápadnou prezentaci koncové montáže.

DIRECT CARP LEAD CORE

Od FIN je k dostání také olověná šňůra opláštěná oděruvzdorným kamuflážovým potahem. Tato speciální 45 lbs šňůra by měla být několikrát těžší než běžné olověné šňůry jiných značek. Její funkcí je dokonale kopírovat dno a učinit tak okolí montáže co nejméně nápadné. V balení se nachází 5 metrů.

DIRECT CARP LEAD CORE

DIRECT CARP LEAD CORE

DIRECT CARP LEAD CORE po rozbalení

DIRECT CARP LEAD CORE po rozbalení

Závěr

Návazcové materiály od firmy FIN na nás zanechaly dobrý dojem a přesvědčily nás o své kvalitě. Určitě mohou směle konkurovat ostatním značkám na kaprařském trhu. Doporučujeme vám si je někde osahat v obchodě a vyzkoušet. Výhodou je i jejich poměrně přívětivá cena, která jistě zaujme nejednoho kapraře.

Námi zhotovené návazce pro různé situace

Námi zhotovené návazce pro různé situaceZpět na recenze...