Rybářské potřeby mmfish.cz...
Většina zboží skladem...
...vše pro úspěšnou rybařinu!!!
Zahajte novou sezonu úspěšně...

Uzavíratelný deštník Capture Master 2 Full Cover 2,5 m

Uzavíratelný deštník Capture Master 2 Full Cover 2,5 m

Celouzavíratelný deštník od firmy JAF International. Deštník je čtvercového tvaru o průměru 2,5 m, který je nepromokavý a zcela uzavíratelný. Výrobek je tedy možné používat jako samostatný deštník, deštník s bočnicemi nebo zcela uzavřený deštník. My jsme ho vzali k vodě, abychom vám mohli sdělit naše dojmy a poznatky z jeho používání.


Přepravní obal

Přepravní obal

Obsah přepravního obalu

Obsah přepravního obalu

Capture Master 2 Full Cover dostanete v praktickém přepravním obalu (váha 3,7 kg), ve kterém se nachází úplně vše. V něm najdete nejen samotný deštník ve složeném stavu, ale i přední panel (vchod), bočnice a samozřejmě nechybí ani ocelové kotvící kolíky.

Kotvící kolíky

Kotvící kolíky

Logo na deštníku

Logo na deštníku

Deštník je vybaven zesílenou středovou tyčí s nastavitelným kloubem, takže ho je možné snadno polohovat dle potřeby a aktuálních podmínek. Na plášť byl použit lehký, ale nepromokavý a pogumovaný nylon. Garantovaný vodní sloupec je dle údajů od výrobce 3.000 mm. Zaměříte-li se blíže na okraje deštníku, nemůžete si nevšimnout zesílených okrajů, které zajišťují jeho ochranu proti poškození. To je určitě užitečná a potřebná věc, kterou hodnotíme kladně.

Středová tyč

Středová tyč s kolíčkem pro regulaci výšky

Samotný čtvercový deštník

Samotný deštník

Kloub pro nastavení sklonu

Kloub pro nastavení sklonu

Můžete nastavit dle potřeby...

Můžete nastavit dle potřeby…

Pozitivně hodnotíme také kotevní oka, která jsou umístěna na všech čtyřech stranách deštníku. Díky nim můžete značně zlepšit celkovou stabilitu deštníku. Panuje-li vlídné počasí, není toto potřeba, přijdou-li ale nepříznivé podmínky (zejména silnější vítr), rozhodně se vyplatí pomocí provázků deštník vypnout.

Ochranný přehyb na okraji deštníku

Ochranný přehyb na okraji deštníku

Na deštníku jsou 4 kotevní oka

Na deštníku jsou 4 kotevní oka

Přední panel a bočnice připojíte k deštníku velice snadno pomocí zipů. Není na tom nic složitého, ale doporučujeme se před samotným stavěním nejprve dobře podívat, jak vše patří, abyste měli vše správně. Nejprve si najděte nějaký vhodný a hlavně co nejvíce rovný prostor, zde zapíchněte spodní středovou tyč a na ní nasaďte deštník a zajistěte v požadované výšce. A nyní už pomocí zipů stačí přidat přední panel a bočnice.

Vchod připnete pomocí suchého zipu

Vchod připnete pomocí suchého zipu

Detail na spojení bočnic a vchodu

Detail na spojení bočnic a vchodu

Přední panel se připíná z vrchní části pouze pomocí suchého zipu, po stranách má potom klasické zipy, aby k němu bylo možné připojit bočnice a deštník celý uzavřít. Vchod se skládá ze dvou výměnných panelů, jeden má velký průhled ze slídy, druhý je zakrytý zcela. Můžete si tak vybrat, co použijete. Samozřejmě je možné celý vchod úplně odebrat, případně ho snadno srolovat a upnout přezkami ve vrchní vchodové části. Potom to funguje a vypadá stejně jako u většiny standardních bivaků, u kterých můžete vchod narolovat nahoru a přichytit.

67

98

Deštník jsme stavěli za mírného větru, přesto jsme neměli žádný problém. Jen je opravdu potřeba najít si u vody na břehu vhodný rovný prostor, neboť průměr 2,5 m zabere docela dost místa. Tam, kde jsou nerovnosti v terénu, budete mít pochopitelně problémy s instalací bočnic, ale to je známý nedostatek všech rybářských deštníků podobného typu.

16

Capture Master 2 Full Cover si nás získal zejména díky svému kvalitnímu provedení, a to i v detailech. Jsou to především zesílené okraje deštníku, dobře zpracované spoje všech částí a pevné zipy. Povedeně je zpracovaná i špička deštníku, na které je umístěná zábrana proti protečení. Je zkrátka vidět, že se myslelo i na detaily. Standardem u podobných deštníků jiných značek nejsou ani ony už jednou zmiňované kotevní oka, která jsou umístěna na všech čtyřech stranách deštníku. V nepříznivých povětrnostních podmínkách to určitě pomůže k větší stabilitě. Ovšem samozřejmě, pokud přijde skutečně pořádný vítr, nebudete mít s bočnicemi sebemenší šanci a nejlépe uděláte, když sklopíte i samotný deštník. Na tyto případy je ale určitě vhodnější pořádný bivak a žádný deštník ho v tomto ohledu nemůže nahradit. S tím je třeba vždy počítat.

15

Na úplný závěr bychom rádi vyzdvihli čtvercový tvar deštníku, který je velmi praktický a v praxi výhodný. Při testování jsme totiž zjistili, že se pod něj docela bez problému vejde i rozložené kaprařské lehátko. To by bylo v případě kruhového tvaru deštníku určitě mnohem problematičtější, ne-li nemožné. Capture Master 2 Full Cover tak můžete využít i na krátkodobé vycházky k vodě, kdy třeba chcete přespat jednu noc u vody. Pokud zrovna nepřijde silný vítr, nebude vám nic scházet.

13

14

Hledáte-li rychle postavitelný přístřešek deštníkového typu, navíc s mnoha možnostmi použití a nastavení, potom se na tento výrobek určitě podívejte a zvažte jeho nákup.

Plusy a mínusy

+ Nenásilný design – Ve velkém větru nevydrží ukotvení bočnic
+ Kvalitní zpracování i v detailech
+ Mnoho možností použití a nastavení
+ Čtvercový tvar deštníku – vejde se i lehátko
+ Praktický přepravní obal (vše v jednom)
+ Dobrý poměr kvality a ceny

Technické parametry

Název: Uzavíratelný Deštník Capture Master 2 Full Cover
Výrobce: JAF International
Rozměry:
2,5 m
Váha: 3,7 kg
Další informace: Součástí deštníku jsou ocelové kotvící kolíky a přepravní obal

http://www.mmfish.cz/cz/produkt/jaf-capture-uzaviratelny-destnik-legendary-210t-2-5m-6.html
Zpět na recenze...